פיתוח תסריט

המחזאית והתסריטאית עלמה גניהר מובילה ב"תחנת כתיבה" את ההנחיה והליווי של תסריטאים הנמצאים בתהליכי פיתוח תסריט.

הנחייה וליווי בכתיבת תסריט:

בפיתוח תסריט משלב הסינופסיס על לתסריט לסרט באורך מלא, נתקלים פעמים רבות הכותבים במגוון קשיים ובהם אלה הכרוכים בהתפתחות הדמויות והעלילה, שמירה על רצף, ודיוק בעיצוב הטון של הסיפור. פעמים רבות מנסים כותבים לפתור קשיים אלו בעזרת דיאלוגים או תיאורים החורגים מהשפה התסריטאית, מתרחקים מההבטחה הטמונה בסינופסיס, בסיפור ובדמויות, ומקשים על הפיכת התסריט לסרט.

בסדרת מפגשים של הנחיה וליווי, עלמה גניהר תסייע לכותבת ולכותב להתמודד עם הדילמות העולות במהלך הפיתוח, כשהדמויות עוד נמצאות בחיתוליהן והעלילה עדיין אינה שלמה. היא תדריך אתכם לשאול את השאלות החשובות לפני היציאה לכתיבה ותוך כדי עבודה, לשמור על אחדות היצירה ועל שפתה הייחודית, וכך ולהגשים את הפוטנציאל הטמון בסינופסיס ולמצותו.

הנחיה וליווי בעיבוד יצירות ספרותיות לתסריט:

ספרות היא מקור נפלא, עשיר בהשראה, לסרטי קולנוע. ואולם המעבר מהשפה הספרותית לשפה הקולנועית כרוך באתגר (שלא לומר קושי): איך לשים דגש על הדרמה הקולנועית לעומת זו הספרותית? איך לתרגם דימוי ספרותי לדימוי ויזואלי? כיצד אפשר להימנע מהיצמדות למקור הספרותי; היצמדות שבאה על חשבון היצירה הקולנועית החדשה? אגב כך, לא פעם נדרשת התמודדות עם הקשר הסבוך בין הסופר לבין התסריטאי, שעשוי להקשות על תהליך הכתיבה.

עלמה גניהר היא סופרת, מחזאית ותסריטאית ותיקה, שחיברה תסריטים לשורה ארוכה של סרטים, ובהם "שלוש אמהות" "ברקיע החמישי" "המכשפה מרחוב מלצ'ט" ,חלום אחר" ו"מתוק ומר". גניהר היא עורכת תסריט ומנחה במסגרות שונות. חמישה מתוך תסריטיה הן יצירות שעובדו מספרים.

העבודה על התסריטים בתחנת כתיבה נעשית בשני אפיקים עיקריים: 1. חוות דעת חד פעמית (בכתב ובמפגש) על תסריט. 2. ליווי והנחיה של תהליך פיתוח תסריט.

 הנה כמה פרטים על האפשרויות השונות, ותעריף:

1.      חוות דעת חד פעמית על תסריט מכילה ארבעה חלקים: 1. סינופסיס. 2. הערות על הדמויות – בדגש על סוגיות של רצון והתפתחות  3. הערות על הקונפליקט המרכזי ועל מבנה התסריט 4. הצעה להמשך עבודה. חוות הדעת הכתובה נמסרת בפגישה בת שעתיים וחצי או במייל (לבחירת התסריטאית או התסריטאי)  – 850 שקלים כולל מע"מ.

2.     סדנה של ליווי פיתוח תסריט, משלב הסינופסיס עד לשלב התסריט – 10 מפגשים, פעם בשבוע – הכוללים קריאה של כל אחד מהדרפטים החדשים, הערות ופגישה. 5,000 ₪ כולל מע"מ, לתשלום מראש לטובת התחייבות הדדית לתהליך כולו.

3.    סדנה של ליווי אדפטציה מספר לסרט, או ממחזה לסרט: 10 מפגשים, פעם בשבוע, המלווים את תהליך הפיכת הסיפור מפרוזה או מחזה לתסריט. 5,000 ₪ כולל מע"מ, לתשלום מראש לטובת התחייבות הדדית לתהליך כולו.

4.   סדנה של ליווי פיתוח תסריט – מתסריט לסרט קצר לתסריט לסרט עלילתי. מיועד ליוצרים שכבר יש בידיהם תסריט גמור לסרט קצר, ומבקשים להרחיבו לסרט עלילתי. 4 מפגשים, פעם בשבוע, 2,500 ₪ כולל מע"מ, לתשלום מראש לטובת התחייבות הדדית לתהליך כולו.

 

ליצירת קשר מוזמנים לפנות במייל: alma.ganihar@gmail.com

 

  1. האווטר של אוהד שטדלר

    עלמה גניהר היא אחת מהתסריטאיות ועורכות התסריט החדות, המוכשרות והנדיבות שיש בנמצא. יצא לי לצפות בה מן הצד ״בפעולה״ בסדנאות תסריט כאלו ואחרות ואני באמת יכול להמליץ בחום על הליווי, ההקשבה, וההבנה שלה את היוצר ולא פחות חשוב מכך זיהוי המקומות אליהם הוא שואף להגיע. ממליץ בחום!

    להגיב

תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים