כתיבה על אמנות

אמנות הכתיבה על אמנות

בהנחיית דנה גילרמן

 אמנים ואמניות, אוצרים ואוצרות וגם סטודנטים וסטודנטיות לאמנות נדרשים לא פעם לכתיבה על אודות היצירה שלהם. כתיבה לקטלוגים ולתערוכות, אתרי אינטרנט ותיקי עבודות, וגם הגשות לפרסים והצעות לתערוכות. דנה גילרמן מציעה ליווי אישי לאמנים ואוצרים המבקשים להעשיר את כתיבתם על אמנות, להעמיק בה ולשפרה.

 תהליך הליווי מתקיים במפגשים אישיים ובהתכתבות. המטרה: הענקת כלים והרגלים של כתיבה נגישה ובהירה על אודות היצירה האמנותית. ננחה אתכם ליצור טקסט שייטיב לתאר את העבודה ואת עקרונותיה, את המניע ליצירתה, את הנושאים שבהם היא עוסקת, ויעניק לה הקשר אמנותי ותרבותי רחב. אגב כך, תהליך הגיבוש של הטקסט וזיקוקו מסייע גם ליוצר וליוצרת לגבש ולזקק את היצירה עצמה.

גישה רווחת בכתיבה על אמנות נוטה לשפה אקדמית סבוכה שנהירה רק למעטים. ואולם דנה גילרמן – ברוח "תחנת כתיבה" – מאמינה בחיוניותה של הכתיבה הבהירה והאחראית, שאינה באה על חשבון ידע רב, בקיאות בספרות המקצועית, ונקודת מבט מקורית.

כתיבה בהירה – יש בה נדיבות כלפי הקורא ונשיאה באחריות לדברים הנכתבים.

  

על אודות המנחה:

דנה גילרמן: מבקרת אמנות, מרצה, אוצרת, יועצת אמנות ואמנית. בעלת תואר ראשון באמנות, ותואר שני באמנות וידיאו ובלימודי מגדר. היתה כתבת האמנות בעיתון "הארץ" בשנים 1997-2009. משנת 2009 כותבת על אמנות במוסף "כלכליסט" ובשנה האחרונה עובדת כמבקרת האמנות בעיתון "ידיעות אחרונות". אצרה תערוכות יחיד וקבוצתיות בגלריות ובמוזיאונים וכן הציגה כאמנית וידיאו בתערוכות בארץ ובחו"ל, בין היתר במוזיאון הרצליה, מוזיאון חיפה, גלריה שלוש והטריאנלה לאמנות בפראג. לימדה אמנות עיונית ואמנות וידיאו בקלישר, סמינר הקיבוצים, מכללת אורנים ובית הספר לפיסול בסיס. עבודותיה התפרסמו בכתבי עת "המדרשה" ו"תיאוריה וביקורת", ומאמרים פרי עטה התפרסמו במגוון מגזינים בישראל ובחו"ל.

תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים